1. Samochody
  2. Kia
  3. Picanto
  4. Testy zderzeniowe
Kia

Kia Picanto - Zobacz testy zderzeniowe

Kia
Testy zderzeniowe

Przedstawiamy testy zderzeniowe samochodów Kia Picanto wykonane przez Euro NCAP. Testy zderzeniowe są głównym źródłem informacji o bezpieczeństwie samochodów Kia Picanto oraz o ich zachowaniu w czasie typowych wypadków. Aby zobaczyć szczegóły testu zderzeniowego, wybierz szczegółowy raport dla modelu.

Samochody Kia Picanto na testach zderzeniowych:

Kia Picanto

Test zderzeniowy Euro NCAP 2011.

Wynik ogólny:
Bezpieczeństwo kierowcy i pasażera:
86%
Bezpieczeństwo dzieci:
83%
Bezpieczeństwo pieszego:
47%
Wspomaganie bezpieczeństwa:
43%

System ESP w Kii Picanto jest dostępny tylko jako opcja, a ponieważ nie spełni wymagań Euro NCAP co do procentu sprzedanych egzemplarzy, Picanto nie otrzymało za niego punktów. W standardzie za to otrzymamy system przypominający o zapinaniu pasów na przednich oraz tylnych siedzeniach.

Kia Picanto

Test zderzeniowy Euro NCAP 2004.

Wynik ogólny:
17 pkt.
Bezpieczeństwo dzieci:
37 pkt.
Bezpieczeństwo pieszego:
6 pkt.

Picanto wypadła w teście słabo, osiągając jedynie wynik pozwalający na zdobycie 3 gwiazdek. Jest to wyjątkowe rozczarowanie, zwłaszcza, że to nowy model w tym segmencie rynku, w którym inni producenci poczynili już znaczne postępy. Jednakowoż auto zapewniło dobry poziom ochrony dzieciom, chociaż już dla pieszych był on mierny. Kia zdecydowała się opłacić także test auta z poduszkami bocznymi, które w kilku krajach Europy są wyposażeniem opcjonalnym. Wyniki tego testu są podane obok zwykłej wersji, natomiast nie zostały uwzględnione w ogólnej ocenie auta. Był on wprawdzie lepszy niż auta wyposażonego standardowe, jednak podczas testu drzwi się otworzyły.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mercedes wycofuje ze sprzedaży elektryczny model
Mercedes wycofuje ze sprzedaży elektryczny model
Mało kto pamięta, że od kilku lat w ofercie Mercedesa możemy znaleźć Klasę B Electric Drive. Niestety, z powodu bardzo słabej sprzedaży samochód zostanie wycofany z oferty niemieckiego producenta.
Gotowy na podróż? Rozwiąż quiz Gotowy na podróż? Rozwiąż quiz