1. Samochody
  2. Kia
  3. cee'd
  4. Testy zderzeniowe
Kia

Kia cee'd - Zobacz testy zderzeniowe

Kia
Testy zderzeniowe

Przedstawiamy testy zderzeniowe samochodów Kia cee'd wykonane przez Euro NCAP. Testy zderzeniowe są głównym źródłem informacji o bezpieczeństwie samochodów Kia cee'd oraz o ich zachowaniu w czasie typowych wypadków. Aby zobaczyć szczegóły testu zderzeniowego, wybierz szczegółowy raport dla modelu.

Samochody Kia cee'd na testach zderzeniowych:

Kia cee'd

Test zderzeniowy Euro NCAP 2012.

Wynik ogólny:
Bezpieczeństwo kierowcy i pasażera:
89%
Bezpieczeństwo dzieci:
88%
Bezpieczeństwo pieszego:
61%
Wspomaganie bezpieczeństwa:
86%

Kabina pasażerska Kii cee'd pozostała stabilna podczas zderzenia czołowego. Czujniki na manekinach wykazały dobrą ochronę kolan i ud kierowcy i przedniego pasażera. Kia wykazała, że podobny poziom ochrony mają zapewnione osoby o różnym wzroście i przyjmujące różną pozycję za kierownicą. W teście zderzenia bocznego Kia cee'd zdobyła maksymalną liczbę punktów, zapewniając dobrą ochronę wszystkim częściom ciała. Jednak już w teście zderzenia ze słupem ochrona klatki piersiowej kierowcy była słaba, a brzucha zaledwie średnia. Fotele oraz ich zagłówki zapewniają dobrą ochronę przed urazami kręgów szyjnych w razie uderzenia innego pojazdu w tył auta.

Kia cee'd

Test zderzeniowy Euro NCAP 2007.

Wynik ogólny:
34 pkt.
Bezpieczeństwo dzieci:
37 pkt.
Bezpieczeństwo pieszego:
11 pkt.

Zderzak nie zdobył ani jednego punktu za ochronę, jaką ma zapewnić nogom pieszych. Również ochrona, jaką ma zagwarantować maska silnika głowie pieszego została oceniona jako słaba.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Fiat 500X po face liftingu
Fiat 500X po face liftingu
Fiat przeprowadził face lifting modelu 500X. Auto z zewnątrz zmieniło się nieznacznie, za to od strony technicznej całkiem sporo. Nowe są silniki, wyposażenie i wygląd kabiny.