1. Samochody
  2. Kia
  3. K 2700
  4. Forum

Co kierowcy myślą o swoich samochodach Kia K 2700

Łączna ocena

3.94

Kia K 2700 – oceny kierowców

Samochody Kia K 2700 zostały ocenione przez użytkowników mojeauto.pl 4 razy. Łączna ocena to 3.94 na 5. To przyzwoity wynik. Co oceniają kierowcy użytkujący te samochody na co dzień? Prowadzenie – tu ocena wynosi 3.75, silnik – 4.00, komfort jazdy – 3.75 i jakość i awaryjność – 4.25.

Użytkownicy samochodów Kia K 2700

KIa 2700 ciężko odpala rano nawet w ciepłe dni jak teraz ???

Stawiam na świece żarowe. KIA K2700 nawet w ciepłe dni potrzebuje "ciepełka", żeby odpalić. Problemem może być też awaria instalacji elektrycznej świec żarowych. Sprawdź zestaw przekaźników i wiązki z prawej strony akumulatora - możesz tam zastać mnóstwo korozji. Wiem, bo sam ten temat przerabialem - kilka cięć i trochę lutowania i wszystko wróciło do normy - pali od "strzału" :) P.S. Jeśli nie wiesz, jak sprawdzić czy świece grzeją, to spróbuj na włączonych światłach mijania (najlepiej po ciemku) załączyć zapłon (bez uruchamiania silnika). Jeśli światła przygasną, to oznacza, że świece, a przynajmniej ich część, działają poprawnie. Jeśli nie będzie żadnej reakcji, to... już wiesz, gdzie szukać. Pzdr, Kris. czytaj więcej

problem z obrotami na zimnym silniku

Witaj. Mam też takiego potwora z 2000 r. :), przebieg ok. 135 000 km. Może moje spostrzeżenie Cię rozczaruje, ale w okresie jesienno-zimowym (niższe temperatury zewnętrzne), pojazd ten potrzebuje ręcznego podwyższenia obrotów podczas rozruchu "na zimno". Dźwignia na desce rozdzielczej po lewej stronie na wysokości powyżej kolana służy do mechanicznego sterowania pedałem przyspiesznika (niektórzy używają jej jako tempomatu :) ). Po lekkim rozgrzaniu silnika dźwignię można obrócić do położenia "zero" (dźwignią się kręci, a nie wysuwa). Wiem, że ten komentarz jest troszkę infantylny, ale z Twojego opisu wynika, że użytkowany przez Ciebie pojazd jest zdrowiutki. Pzdr, Kris czytaj więcej

Trzęsie nadwoziem przy hamowaniu

witam,takie objawy szarpania to bedzie tyln wał,a do hamowania ma to tyle ze podczas blokowanie kół tylnej osi tylni most pracuje a wal kreci sie cały czas,sprawdz w pierwszwj czesci wału od strony silnika musi być kalamidka do smarowania tawot wypełnia pustke pomiedzy włem cienkim a grubym,tawotnica i do pełna tawotu,moze byc jeszcze luz mocowanie calego tylnego mostu albo luz na lozysku w glówce tylnego mostu tam gdzie lest przykrecony wal duza nakretka schowana pod krzyzakiem.przez te zeczy które wymieniłem mogą byc tez wibracje i szarpania w czasie jazdy.pozdrawiam.aaa krzyzaki tez sie smaruje. czytaj więcej

Kia K2700 nie wchodzi na obroty i gaśnie!

Witam, już z trzecią kią K2700 mam ten sam problem, podczas jazdy po pewnym czasie silnik traci moc, nie wchodzi na obroty i gaśnie. Najcześciej problemy zaczynają się podczas szybszej jazdy. Silnik szarpie i na pewnych obrotach wydobywa się niebieski dym z rury wydechowej. Wymieniłem filtr paliwa, założyłem nowy przewód paliwowy od pompki paliwowej do pompy wtryskowej, wyczyściłem flitr w pompie, przejechałem 240 kilometrów i opisane wyżej problemy zaczęły sie pojawiać od nowa. Proszę o pomoc w tej sprawie. Ktoś kto jest obeznany z tym problemem, może mi bardzo pomóc. Mój mail: tiger2241921@o2.pl czytaj więcej

Jak wymontować pompe wtryskową z kia k2700

no ja bym wymontowal fotele obydwa oczywiscie wtedy jest dobre dojscie,zeby uniknac kosztow popros jakiegos znajomego mechanika aby ja wymatowal daj do regeneracji i niech spowrotem zamontuje,albo po prostu znajdz mechanika ktory to zrobi sam bo jak po regeneracji bezie lecialo dalej a tak moze byc to mechanik powie ze nie jego wina a ten co regeneruje ze wina tego co montowal,pieniadze wywalone a problem dalej ten sam,ja jestem elektromechanikiem ale pewne problemy z autem takie jak pompa to wole nie tykac bo to mozna sobie nie potrzebnie kosztów narobic,lepiej zapłacic raz i miec zrobione. czytaj więcej

Jak wymontować pompe wtryskową z kia k2700

Witam. Wymontowanie pompy wymaga specjalnego sciagacza ktory mozna samemu dorobic (żadna filozofia) Płaskownik 2cm szer x10mm gr okolo 5cm dł i trzy otwory m8 i sciagacz gotowy. Pompa przykrecona jest na śrubie koło zębate rozrzadu jest na stozku wiec bez sciagacza nie zejdzie. Jesli zdejmiesz i zamontujesz pompe w tym samym miejscu nie musisz jej specjalnie ustawiac i auto smiga jak nowka. Uszczelnienie zdemontowanej pompy to 200zł wiec to nie majatek. Jesli chcesz dokladne wymiary sciagacza albo masz inne pytania to pisz andil@poczta.onet.pl czytaj więcej

Trzęsie nadwoziem przy hamowaniu

Witam ponownie :) Szarpanie prawie wyeliminowane :) - skupiliśmy się na prawidłowym dokręceniu łożysk kół tylnych - mechanik upierał się, że robi to dobrze... ja byłem troszkę innego zdania :) Patent KIA w tym temacie wymaga zastosowania narzędzia specjalnego do dokręcenia nakrętek telerzowych. Narzędzia nie mamy, więc użyliśmy przecinaka i młotka (trochę hardcor, ale trudno). Leciuteńkie wibracje pojawiają się jeszcze po rozgrzaniu układu, ale mam nadzieję, że uda się je wyeliminować w całości :) P.S. Dzięki za inne sugestie. Pzdr, Kris czytaj więcej

Brak wspomagania i czerwona kontrolka

Witam !!! Mam problem , a mianowicie wcale nie działa wspomaganie , nic nie buczy , nie rzęzi ani żadnego odgłosu nie wydaje . Podniosłem przód , odpiąłem wężyk ze zbiorniczka i przelałem litrem nowego płynu na wyłączonym silniku . Ani grama poprawy . Do tego ta czerwona kontrolka wygląda jak by była na niej maglownica narysowana świeci cały czas . Miał ktoś z Was taki przypadek ??? Nie chcę niepotrzebnie wydać kasy na pompę a okaże się że to maglownica lu coś innego. Z góry wielkie dzięki za pomoc . czytaj więcej

KIa 2700 ciężko odpala rano nawet w ciepłe dni jak teraz ???

Proszę o pomoc!!!! Jakby paliw się cofało , kupiłem nowy przewód paliwowy i taki zaworek zwrotny który zamontowałem zaraz za pompa paliwa .Jest troszkę lepiej ale i tak ciężko pali .Jak już odpali i zgaszę to nawet na zimnym silniku pali od dotknięcia.Mam pytanie czy to może być spowodowane kilku krotnym wypaleniem do zera paliwa ? Pożyczyłem auto znajomemu i wiem że zabrakło mu paliwa po trasie jakieś 3 czy 4 razy. POMOCY !!! Auto jest mi potrzebne od zaraz. czytaj więcej

Brak prądu w kia 2700

Dotyczy KIA 2700 2001 prod.nPrzez okres zimowy auto stało bez akumulatora około 4 miesiące , po podłączeniu akumulatora brak możliwości uruchomienie silnika , jest nie możliwe bo nie mam napięcia , także brak oświetlenia przyrządów na desce , po prostu nie ma dopływu prądu z akumulatora nJaka może być przyczyna auto mam od nowości i dopiero teraz mam jakiś problem , jeżeli można prosić o radę co może być przyczyną w/w usterki nJerzy czytaj więcej

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kia ProCeed - premiera modelu shooting brake
Kia ProCeed - premiera modelu shooting brake

Kia ProCeed to model, na który wszyscy czekaliśmy z niecierpliwością. Choć różni się nieco od efektownego konceptu z Frankfurtu, pokazanego rok temu, efekt końcowy przechodzi najśmielsze oczekiwania. Auto jest po prostu piękne.