1. Samochody
  2. Hyundai
  3. Santa Fe
  4. Testy zderzeniowe
Hyundai

Hyundai Santa Fe - Zobacz testy zderzeniowe

Hyundai
Testy zderzeniowe

Przedstawiamy testy zderzeniowe samochodów Hyundai Santa Fe wykonane przez Euro NCAP. Testy zderzeniowe są głównym źródłem informacji o bezpieczeństwie samochodów Hyundai Santa Fe oraz o ich zachowaniu w czasie typowych wypadków. Aby zobaczyć szczegóły testu zderzeniowego, wybierz szczegółowy raport dla modelu.

Samochody Hyundai Santa Fe na testach zderzeniowych:

Hyundai Santa Fe

Test zderzeniowy Euro NCAP 2012.

Wynik ogólny:
Bezpieczeństwo kierowcy i pasażera:
96%
Bezpieczeństwo dzieci:
89%
Bezpieczeństwo pieszego:
71%
Wspomaganie bezpieczeństwa:
86%

Hyundai Santa Fe w standardowym wyposażeniu posiada system ESP, ogranicznik prędkości oraz system przypominający o zapięciu pasów bezpieczeństwa na obu przednich fotelach.

Hyundai Santa Fe

Test zderzeniowy Euro NCAP 2006.

Wynik ogólny:
29 pkt.
Bezpieczeństwo dzieci:
36 pkt.

Santa Fe nie zdobyło ani jednego punktu za ochronę pieszego. Producenci mają wprawdzie prawo wskazania tych części auta, które powinny być bardziej przyjazne dla pieszych, jednak Hyundai nie skorzystał z tego prawa.

Hyundai Santa Fe

Test zderzeniowy Euro NCAP 2003.

Wynik ogólny:
25 pkt.
Bezpieczeństwo pieszego:
4 pkt.

Hyundai Santa Fe to duży terenowy pojazd, który posiada wysoko umieszczone siedzenia, co zapewnia dobrą ochronę. Jednak integralność części pasażerskiej była wątpliwa i wyniki ze zderzenia czołowego były niezadowalające, pokazując zagrożenie, na jakie narażona jest klatka piersiowa kierowcy oraz górna część jego nóg. Z drugiej strony ten 4x4 dobrze chronił podczas zderzenia bocznego, mimo braku bocznych poduszek powietrznych. Szyja 18-miesięcznego dziecka była narażona na duży nacisk podczas zderzenia czołowego, ale w innych przypadkach ochrona była dobra. Pojazd słabo chronił pieszych. Poddawała się tylko ta część, w którą mogłaby uderzyć główka dziecka.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezpieczny powrót z wakacji
Bezpieczny powrót z wakacji
Ostatnie dni wakacji to okres wzmożonego ruchu na drogach. Powroty z dalekich urlopowych wyjazdów i weekendowych eskapad wiążą się z dużym ryzykiem wypadku wskutek zmęczenia, ale i stresu spowodowanego korkami czy nawet wizją powrotu do pracy. Eksperci radzą, jak bezpiecznie wrócić do domu.