1. Samochody
  2. Ford
  3. Focus
  4. Testy zderzeniowe
Ford

Ford Focus - Zobacz testy zderzeniowe

Ford
Testy zderzeniowe

Przedstawiamy testy zderzeniowe samochodów Ford Focus wykonane przez Euro NCAP. Testy zderzeniowe są głównym źródłem informacji o bezpieczeństwie samochodów Ford Focus oraz o ich zachowaniu w czasie typowych wypadków. Aby zobaczyć szczegóły testu zderzeniowego, wybierz szczegółowy raport dla modelu.

Samochody Ford Focus na testach zderzeniowych:

Ford Focus

Test zderzeniowy Euro NCAP 2011.

Wynik ogólny:
Bezpieczeństwo kierowcy i pasażera:
92%
Bezpieczeństwo dzieci:
82%
Bezpieczeństwo pieszego:
72%
Wspomaganie bezpieczeństwa:
71%

Standardowym elementem wyposażenia wszystkich wersji Forda Focusa jest m.in. układ ESP oraz system SBR przypominający o zapięciu pasów bezpieczeństwa na obu przednich miejscach.

Ford Focus

Test zderzeniowy Euro NCAP 2004.

Wynik ogólny:
35 pkt.
Bezpieczeństwo dzieci:
40 pkt.
Bezpieczeństwo pieszego:
15 pkt.

Nadwozie Focusa okazało się wyjątkowo mocne, a kabina pasażerska pozostała stabilna chroniąc wszystkich pasażerów. Naprawdę niewiele brakło do uzyskania maksymalnej liczby punktów za ochronę w zderzeniu przednim. System ochrony zawierał dwustopniowe przednie poduszki powietrzne, boczne poduszki, kurtyny powietrzne chroniące głowy oraz pasy bezpieczeństwa z napinaczami i ogranicznikami naciągu. Ochrona przy zderzeniu bocznym była także imponująca, podobnie jak dobra ochrona dzieci. Stosunkowo dobra była także ochrona, jaką auto zapewniało przy zderzeniach z pieszymi.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.
Nowy Citroen C3 Nowy Citroen C3