1. Samochody
  2. Fiat
  3. Multipla
  4. Testy zderzeniowe
Fiat

Fiat Multipla - Zobacz testy zderzeniowe

Fiat
Testy zderzeniowe

Przedstawiamy testy zderzeniowe samochodów Fiat Multipla wykonane przez Euro NCAP. Testy zderzeniowe są głównym źródłem informacji o bezpieczeństwie samochodów Fiat Multipla oraz o ich zachowaniu w czasie typowych wypadków. Aby zobaczyć szczegóły testu zderzeniowego, wybierz szczegółowy raport dla modelu.

Samochody Fiat Multipla na testach zderzeniowych:

Fiat Multipla

Test zderzeniowy Euro NCAP 2001.

Wynik ogólny:
19 pkt.
Bezpieczeństwo pieszego:
13 pkt.

Fiat zdecydował się znacznie zmodyfikować Multiplę po początkowych testach. Jednakże, ulepszone samochody będą w sprzedaży dopiero pod koniec tego roku. Euro NCAP publikuje tutaj wyniki pierwszych testów, wyniki testów poprawionych modeli pojawią się później. Niezmodyfikowana Multipla wypadła źle w zderzeniu czołowym, jednak całkiem dobrze w zderzeniu bocznym, zważywszy na fakt, że nie posiadała bocznych poduszek powietrznych. Dzieci były dobrze chronione w swoich fotelikach, choć pas bezpieczeństwa dorosłego pasażera zsunął się podczas zderzenia, powodując problemy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny
Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny
Widoczność to kluczowa kwestia dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kierowca jadący nieoświetloną drogą jest narażony na podobne niebezpieczeństwo, jak pieszy przemieszczający się poboczem bez elementów odblaskowych.