1. Samochody
  2. Citroen
  3. C-ZERO
Citroen

Citroen C-ZERO - Citroen C-ZERO

Citroen
Citroen C-ZERO

Citroen C-Zero to w pełni elektryczny mały, miejski samochód - brat bliźniak Peugeota iOn - który powstał na bazie modelu Mitsubishi i-MiEV, w wyniku współpracy japońskiego konceru z grupą PSA Peugeot Citroen. Światowa premiera Citroena C-Zero miała miejsce już w 2010 roku, jednak do sprzedaży na polskim rynku auto trafiło dopiero w 2012 roku. Baterie zasilające silnik elektryczny o mocy 49 kW pozwalają przejechać bez ładowania dystans do ok. 150 km, z maksymalną prędkością 130 km/h.

Kup Citroen C-ZERO


 

Citroen C-ZERO - bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo kierowcy i pasażera: 73%

 

Informacje o samochodach Citroen C-ZERO

Utrata wartości - auta elektryczne wśród najgorszych

Aktualności 16-07-2015

Brytyjska organizacja Glass's badająca rynek motoryzacyjny, przedstawiła najnowsze badania na temat utraty wartości nowych samochodów. Okazuje się, że po roku eksploatacji najmniej warte jest elektryczne Renault.

Produkcja trzech elektrycznych aut wstrzymana

Aktualności 13-08-2012

Mitsubishi Motors ogłosiło, że wstrzymało produkcję trzech bliźniaczych aut elektrycznych - Citroena C-Zero, Peugeota iOn oraz Mitsubishi i-MiEV. Powód jest błahy.

Koncern PSA rozpoczyna współpracę z GE

Aktualności 16-09-2011

Obie firmy podpisały umowę o współpracy technologiczno-handlowej. Celem tej współpracy jest rozwój niezawodnych i innowacyjnych modeli biznesowych dla segmentu pojazdów elektrycznych.

Jak bezpieczne są auta elektryczne?

Aktualności 24-02-2011

Euro NCAP po raz pierwszy w swojej historii poddało testom zderzeniowym elektryczny model. Mitsubishi i-MiEV zdał egzamin na cztery gwiazdki.

Citroen C-Zero – klon i-Mieva

wydarzenia 11-11-2009

Filmy i galerie samochodów Citroen C-ZERO

Citroen C-Zero

Samochody - katalog 26-10-2010

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Odświeżona Mazda 6 zadebiutuje w Genewie
Odświeżona Mazda 6 zadebiutuje w Genewie
Japoński producent przygotowuje się do salonu motoryzacyjnego w Genewie. Na halach wystawowych pojawi się odświeżona Mazda 6. Znamy już listę zmian w tym modelu.