Samochody > Alfa Romeo > 159 > Forum

Co kierowcy myślą o swoich samochodach Alfa Romeo 159

Łączna ocena

4.78

Alfa Romeo 159 – oceny kierowców

Samochody Alfa Romeo 159 zostały ocenione przez użytkowników mojeauto.pl 70 razy. Łączna ocena to 4.78 na 5. To bardzo dobry wynik. Co oceniają kierowcy użytkujący te samochody na co dzień? Prowadzenie – tu ocena wynosi 4.93, silnik – 4.74, komfort jazdy – 4.79 i jakość i awaryjność – 4.67.

Użytkownicy samochodów Alfa Romeo 159

Czy warto kupić?: Alfa Romeo 159 (2005-2012)

szkoda czytać - artykuł to skrócony opis modelu, bez szczegółów, czy analizy awaryjności modelu z perspektywy kilku lat... a prywatnie jeżdżę od 2 lat autem z rocznika 2007, 1.9JTDm 16V i jest to samochód wygodny, świetnie zawieszony, nieźle wyposażony i jak na mój gust wybitnie urodziwy. Przy około 100 tys. km trzeba było wymienić świece żarowe i tuleję sprzęgła. Niestety ostatnio wymieniałem również obie kompletne półosie i łożyska na dyfrze, co kosztowało ponad 3 tys. PLN - mój poziom zadowolenia z jakości wyraźnie spadł - ale warsztat specjalizujący się w alfach (pod Poznaniem:) twierdzi, że to nie jest regularny problem. Auto świetnie trzyma się drogi (na autostradzie bajka, sama jedzie na wprost nawet przy 200km/h), ale coś za coś - jest tak nisko, że nawet na koleinie można zaryć pokrywą silnika (nowa oryginalna 700PLN). czytaj więcej

Alfa 159 1.9 JTS problemy z dzwignią lewą i pokrętłem świateł - Elektronika????

Witam serdecznie, prosze o cenne uwagi. Mianowicie w dzwigni lewej nie mogę wejść w menu (naciskam przycisk menu i nic), dodatkowo pokrętło w dzwigni lewej sterujace światłami też nie spełnia swojej funkcji. Zawsze po włożeniu kluczyka elektrycznego świecą się światła pozycyjne i światła mijania.Sterując pokrętłem dzwigni lewej np. na O aby wyłączyć światła - nic, zawsze się świecą. Jednakże światła długie bez problemu mogę włączać i wyłączać dzwignią, przesuwająć ją w stone kierowcy. Kierunkowskazy tez działają bez problemu. Czy jest możliwość, że poprzedni właściciel zablokował wejście do menu i mozliwości sterowania swiatłami z pozycji pokretła? Np: podpinając się do komputera? czytaj więcej

remont kapitalny silnika alfą 159 2,4 jtd , silnik blednie złożony

chciałbym napisać jakie ciekawe rzeczy zastałem po rozebraniu silnika mojej alfy silnik 2,4 jtd przebieg 230 tys. Okazało się ze był złożony złe od nowości, panewki były od innego modelu, śruby do mocowania głowicy rownież, dwa tłoki miały obrócone korbowody o 180 stopni, po prostu koszmar, po 6 miesiącach od pobytu na serwisie nie działał żaden wtryskiwaczy, głowica jest pęknięta w 3 miejscach. Silnik był serwisowany i olej regularnie wymieniany, po takim przebiegu ciśnienie na rolkach było w granicach 12 atm. Mam zdjęcia części, pisałem do serwisu i alfy, czekam na odpowiedz od serwisu narazie się migają, czytaj więcej

remont kapitalny silnika alfą 159 2,4 jtd , silnik blednie złożony

chciałbym napisać jakie ciekawe rzeczy zastałem po rozebraniu silnika mojej alfy silnik 2,4 jtd przebieg 230 tys. Okazało się ze był złożony złe od nowości, panewki były od innego modelu, śruby do mocowania głowicy rownież, dwa tłoki miały obrócone korbowody o 180 stopni, po prostu koszmar, po 6 miesiącach od pobytu na serwisie nie działał żaden wtryskiwaczy, głowica jest pęknięta w 3 miejscach. Silnik był serwisowany i olej regularnie wymieniany, po takim przebiegu ciśnienie na rolkach było w granicach 12 atm. Mam zdjęcia części, pisałem do serwisu i alfy, czekam na odpowiedz od serwisu narazie się migają, czytaj więcej

Chcę Kupić alfe 159

Witam wszystkich forumowiczów i prosze o poradę tych którzy siedzą w temacie. Mam okazję kupić Alfę Romeo 159 1.9 diesel 150km . Samochod jest z 2006r. ma przebieg 146tys. (oczywiście tego nigdy się nie dowiem bo sposobu na to chyba nie ma) Proszę posiadaczy tych samochodow o porady czy warto go kupić , jak jest naprawde z awaryjnością(elektonika, zawieszenie, silnik) bo ze jest piekna to wiedzą wszyscy. Jeszcze chciałbym wiedzieć ile naprawde spala i poznać ogólne opinie zadowolenia z tego samochodu. jezdzilem wczesnien paskiem b5 teraz marzy mi się Alfa. Dziekuję wszystkim za porady i odpowiedzi ! czytaj więcej

Alfa Romeo 159: Piękna bestyjka

z zewnatrz powalajaco piekna, w srodku zbyt plastikowa moim zdaniem, zawiodla mnie dynamika 2,2JTS (dopiero 2,4 JTDM jest OK). majac 140k PLN wybralbym np Mazde 6 MPS (lepszy silnik, zawieszenie, 4x4, mniejsza awaryjnosc) no i stylistyka przodu przypomina Alfe. Moge to powiedziec z czystym sumieniem choc kocham Alfe, modelem 146 zwiedzilem wiele warsztatow -). 159 powinna kosztowac tyle co samochody grupy (Vectra max Passat), a nie (Audi A4, BMW3). Wykonaniem niestety przypomina Vectre, odbiega nawet od Passata. Sugestia do importera -) czytaj więcej

komputer pokładowy spalanie

Witam wszystkich!Mam Alfe 159 1,9 jtdm 16v z 2007 roku.Może ktoś z was pomoże zdjagnozować mi problem z komputerem pokładowym,a dokładnie mówiąc ze spalaniem.Problem polega na tym iż w czasie jazdy komputer pokładowy pokazuje że chwilowe spalanie cały czas skacze od 4 litrów do 48litrów i tak od nowa cały czas od 4 do 48 bez względu jaką prędkością jade.Srednie spalanie pokazuje ok 14 litrów.Jak wyzeruje wszystko to nic się nie zmienia.Jeżdże z tym już 3 tyś km.Na szczęście faktyczne spalane jest w normie czyli ok7 litrów. czytaj więcej

Testy mojeauto.pl : Alfa Romeo 159

Alfa miała 4 silniki benzynowe! 3,2 V6, 2.2 R4 1,9 R4 i 1.8 R4. Wszystkie były nawet dostępne w jednym czasie, wystarczy tylko przeczytać. Nie jeździłem Alfą po FL ale dziwie się wypowiedzi na temat zawieszenia, wszak najlepszego w klasie, ale muszę się przekonać. Wersja przed FL to klasa sama w sobie. Co do nawigacji zgadzam się 100% po prostu tandeta, ponadto żeby skorzystać z telefonu trzeba włożyć tam kartę, w dobie bluetoth to żenada. czytaj więcej

Alfa Romeo 159

witam, mam pytanie, jakie rozmiar kół posiadacie w swoich alfach. ja mam alfe 159 sportwagon na 16cal koło 215, 55, chcę założyć coś wyższego bo na tych naszych drogach przy prędkościach pow 150km/h zaliczyć małą nierówność to masakra, nie mówiąc o koleinach.. dlatego szukam najlepszego rozwiązania . nie ukrywam że raczej szybko się poruszam i proszę o opinie o dobrym rozwiązaniu kół i opon dla naszych dróg.. pozdro dla wszystkich! czytaj więcej

Alfa Romeo 159 SW: S-tyl i W-yrafinowanie

"Poniżej na panelu fakturą przypominającego aluminium..." - brawo! to własnie jest aluminium (testowana była wersja Distinctive). W artykule szereg kontrowersyjnych stwierdzeń m.in. o głośno pracującym zawieszeniu - nie wiem, czym autor zwykle jeździ (pewnie czymś z kęgu klasy S) - żona ma 159SW w wersji Business i zawieszenie jest takie jak ma być w aucie za tą kwotę. Generalnie to bardzo fajny samochód. Pozdrawiam czytaj więcej