Alfa Romeo 156 - Forum

Wszystko o modelu Alfa Romeo 156

Forum Alfa Romeo 156 - dyskusje o modelu 156. Opinie kierowców, porady, problemy techniczne, słowem wszystko o samochodach Alfa Romeo 156.

Wszystkie modele Alfa Romeo

Alfa Romeo 156

98332

Inne modele tej marki

Finanse

Alfa Romeo 156 - forum motoryzacyjne - dyskusje kierowców

Forum Alfa Romeo 156: Alfa Romeo 156

Liczba wszystkich odpowiedzi: 0

Ostatni post:

Witam wszystkich chciałbym od was zaciągnąć fachowej opinii na temat Alfa Romeo 156 z silnikiem 1.9 JTD chciałem kupić go na pierwszy samochód na co zwrócić uwagę przy szukaniu oglądaniu auta by nie dać się oszukać mój budżet nie jest ograniczony do 8000.Pozdrawiam

Grzesiek - 2014-05-16 19:16:28

Czytaj ten wątek

Forum Alfa Romeo 156: Mam spory problem

Liczba wszystkich odpowiedzi: 6

Ostatni post:

Jestem posiadaczem alfy romeo 156 1.9jtd z 1998 roku i mam taki problem: podczas spokojnej jazdy na terenie zabudowanym auto nagle zgasło ( nic nie zachrobotało itd) pojechałem do mechanika który probował podpiąc sie pod komputer ale bez żadnego skutku. Komputer pokładowy nie odpowiada (nie mozna się połączyć) auto kręci ale nie odpala. Miał ktoś moze podobny problem??

elektryka - 2014-01-07 19:13:36

Czytaj ten wątek

Forum Alfa Romeo 156: PO DESZCZU NIEMOGE ODPALIC SAMOCHOD POMOCY!!! ALFA ROMEO 156 1.6

Liczba wszystkich odpowiedzi: 1

Ostatni post:

DZISIAJ BYLEM W SKLEPIE I JAK PRZYJECHALEM DO DOMU ZAPARKOWALE AUTO I AKURAT ZACZELO PADAC PRZEC OKOLO 30MINUT PADALO DOSYC MOCNO I JAK PRESTALO PADAC CHCIALEM ODPALIC AUTO I NIEDAJE RADY . nnNIGDY NIEMIALEM Z TYM SAMOCHODEM ZADNEGO PROBLEMU

ALFA ROMEO 156 - 2013-11-10 12:05:08

Czytaj ten wątek

Forum Alfa Romeo 156: Alfa Rome4o 156 1,9 JTD multii Jett

Ostatni post:

Mam problem z turbosprężarką, gdyż przy wysokich obrotach zaciera się kierownica turbiny ,może ktoś miła taki problem.Za każdym razem kasuję ten błąd ,gdy jeżdżę spokojne to wszystko jest OK

filipek - 2013-05-05 17:58:08

Czytaj ten wątek

Forum Alfa Romeo 156: karoseria

Ostatni post:

Witam wszystkich, posiadam Alfę 156 1.9 jtd sportwagon z 2001 roku i mam pytanie dotyczące karoserii a konkretniej przodu pojazdu. Chciałbym w mojej Alfie wstawić zderzak i ogrilowanie z wersji poliftingowej 156 FL. Czy ktoś z Was próbował już takiej sztuczki? Czy jest to w ogóle możliwe? Proszę piszcie jeśli wiecie coś na ten temat.

Daniel - 2013-02-06 19:58:11

Czytaj ten wątek

Forum Alfa Romeo 156: Alfa Romeo 156 2.0 jts selespeed Ostrzeżenie dla kupujących

Liczba wszystkich odpowiedzi: 3

Ostatni post:

Witam, pisze ten post wyłącznie po to aby przestrzec inne osoby poszukującej alfy romeo 156 po lifcie. Ostatnio miałem okazję oglądać samochód z linku: http://zibiauto.pl/?m=oferta&oid=286 Komis Zibiauto w Osielsku. Samochód stoi do dziś.

Na pierwszy rzut oka alfa bardzo fajna mimo, że jest na selespeedzie. Zadzwoniłem do właściciela komisu, oczywiście Pan opisał samochód w samych superlatywach. Umówiłem się na spotkanie, oczywiście dogadałem też kwestię sprawdzenia samochodu w serwisie w Toruniu (po rozmowie przez tel nie było najmniejszego problemu aby podjechać do Torunia i go sprawdzić). Ze względu na to, że musiałem przebyć w jedną stronę prawie 400km zależało mi na dopięciu sprawy na ostatni guzik tak aby sprawnie dokonać ewentualnego zakupu. Dla ciekawych podaje nr VIN: ZAR93200000242493. Może dowiecie sie coś więcej.

Na miejscu okazało się iż właściciel wyjechał do Grecji mimo iż wcześniej się umawialiśmy. Trudno, zdarza się. W jego miejsce pojawił się starszy Pan, który sam do końca nie wiedział w jakim stanie jest alfa. Odmówił sprawdzenia samochodu w serwisie w Toruniu, za jedyną opcję wziął sprawdzenie go w Bydgoszczy czyli kilka km od miejsca gdzie samochód stoi. Nawet dałbym sie przekonać gdyby nie seria rzeczy jakie wyszły później. Mimo iż Pan nie znał samochodu to przedstawił go jak tylko dobrze był w stanie. Na dzień dobry nie chciała otworzyć się maska. To nasunęło pierwsze podejrzenia z mojej strony, że coś z tą alfką było kombinowane. Pan zapewnił mnie, że z zamkiem było coś robione ale jak stwierdził nie do końca udało się go naprawić. Udało się mimo to otworzyć maskę. Środek (silnik) okazał czysty i na pierwszy rzut oka zadbany. W oczy rzucały się jednak mocowania śrub na elemencie przebiegającym od lewego do prawego światła. Śruby nie były oryginalne i moim zdaniem zostały wkręcone "na chama" aby tylko element się trzymał. Rozpocząłem więc poważniejsze oględziny. Dodatkowo coś dziwnie piszczało po prawej stronie silnika. Z rzeczy rzucających się w oczy to marne spasowanie przednich elementów karoserii czy maska, nadkola przednie, zderzak. Dalej było tylko ciekawiej. Po pomiarach czujnikiem grubości lakieru okazało się że cały przód czyli wymieniona wcześniej maska oraz nadkola przednie oraz połowa przednich lewych i prawych drzwi były malowane być może nawet dwukrotnie ponieważ grubość lakieru przekraczała 400um. Inną sprawą była skrzynia biegów. Przy zmianie biegi przeskakiwały czasami co dwa, także to też było zastanawiające.

W między czasie sprawdziłem też dokumenty samochodu (pojawił się drugi Pan, który wiedział ju z o samochodzie o wiele więcej ale mimo to zapierał się, że samochód nie był po wypadku). Wszystko ok, serwis do ok 75 tyś robiony na bieżąco w serwisie fiata. Zero informacji na temat malowania samochodu. Podejrzewam, że samochód został uderzony w przód i to dosyć mocno. Specjalista, który go składał nie postarał się co rzuca się odrazu w oczy. Po dłuższej rozmowie z drugim Panem okazało się iż samochód został zostawiony u nich w rozliczeniu, jeździła nim kobieta (bez obrazy dla Pań ;-) ) i tak naprawdę to do końca nie wie co się z nim działo. To było dla mnie zaskakujące i śmieszne jednocześnie ponieważ Pan biorąc ten samochód w rozliczeniu na pewno pokusił by się chociażby o sprawdzenie go czujnikiem grubości lakieru.

Z dodatkowych rzeczy jakie wypatrzyłem w tym samochodzie to zaśniedziałem tarcze hamulcowe (samochód z moich ustaleń na podstawie papierów) stał w komisie w okolicach roku. Brak ubezpieczenia więc jedyną opcją był powrót na lawecie.

Reasumując chciałbym przestrzec wszystkich, którzy będą chcieli oglądać ten konkretny samochód. Naprawdę nie warto zawracać sobie nim głowy. Na szczęście straciłem tylko pieniądze na dojazd i czas. Utwierdziło mnie to też w przekonaniu co do części komisów samochodowych, jest to ładnie ujmując zgraja cwaniaków...

Info dla moderatorów: jeżeli temat nie pasuje według was do tej części forum to proszę go przenieść

whit3 - 2013-01-22 15:36:40

Czytaj ten wątek

Forum Alfa Romeo 156: pali sie kluczyk

Ostatni post:

witam,pali mi sie kluczyk na desce i nie moge odpalic auta,wie ktoś może co to jest?

radek - 2013-01-08 17:56:15

Czytaj ten wątek

Forum Alfa Romeo 156: problem elektryka!!!

Ostatni post:

witam mam taki dziwny problem a konkretnie podczas czyszczenia auta zdejmowalem panel srodkowy odlaczylem kostke od zapalniczlki, od swiatel awaryjnych rowniez od sterowaniaa lusterkami. Po zlozeniu wszystkiego nagle przestala dzialac klimatyzacja, szyby, nawiew i co dziwne kierunki, a przy wlaczeniu awaryjnych dzialaja...
Wszystko chodzi dobrze tylko te 4 rzeczy ;/ Jest to mozliwe ze poszlo jakies zwarcie w kostkach przy odpalaniu auta przez kable ? bo wlasnie odpalalem tak...moze to jest przyczna??

piszcie co wiece !:) pozdrawiam

maciej - 2013-01-06 14:45:57

Czytaj ten wątek

Forum Alfa Romeo 156: klima

Ostatni post:

mam pytanie. w którym miejscu w alfie jest węzyk od klimy bo mi woda z klimy leci do kabiny zamiast na zewnątrz

grek77 - 2012-08-04 13:00:19

Czytaj ten wątek

Forum Alfa Romeo 156: pytanko

Ostatni post:

witam co trzeba zrobić żeby wpisać cod do radia alfa 156

seba - 2012-07-30 07:33:32

Czytaj ten wątek

Forum Alfa Romeo 156: problem z instalacja gazowa

Ostatni post:

witam mam instalacje 2 letnia DT GAS sekwencja i podobno trzeba zrobic autokalibracje i cos tam jeszcze. mozecie mi powiedziec ile to moze kosztowac? pomozcie

asica - 2012-07-09 19:34:19

Czytaj ten wątek

Forum Alfa Romeo 156: problem z instalacja gazowa

Ostatni post:

witam mam instalacje 2 letnia DT GAS sekwencja i podobno trzeba zrobic autokalibracje i cos tam jeszcze. mozecie mi powiedziec ile to moze kosztowac? pomozcie

asica - 2012-07-09 19:34:17

Czytaj ten wątek

Forum Alfa Romeo 156: Do sprzedania Zawieszenie gwintowane Alfa Romeo 156/147/GT

Ostatni post:

Serdecznie zapraszam do kupna. Gorąco polecam wszystkim alfomaniakom.

link do aukcji allego:
http://allegro.pl/zawieszenie-gwintowane-alfa-romeo-156-147-gt-i2371344547.html

amortyzatory - 2012-05-31 15:15:31

Czytaj ten wątek

Forum Alfa Romeo 156: Wyspzęglik

Ostatni post:

Witam wszystkich forumowiczów!
Pisze ten post poniewaz mam problem ze swoja Alfa Romeo 156 2.0 t.s.Mianowicie chodzi o tytułowy wysprzęglik.Tak więc około pół roku temu wymieniłem tarcze od sprzęgła oraz docisk jednak wysprzęglik nie był wymieniony i w styczniu zacząl sie problem ze sprzęgłem,a mianowicie pedał sprzęgła nie wracał do głównego położenia tylko dopiero po jakimś czasie odbijał lub cały czas był na połowie swojej wysokości.Tak więc postanowiłem się dowiedziec co jest przyczyną tego i w pewnym serwisie powiedziano mi,że to wysprzęglik.Tak wiec zakupiłem nowy wysprzęglik firmy LUK i dałem Alfe do serwisu aby to naprawili.Po wymianie wszystko było dobrze az do dzisiaj :/Pedał sprzęgła zaczął robić to samo co wcześniej i niestety doszło do tego że nie moge biegów zmieniać w samochodzie.Nie wchodzi ani jedynka ani wsteczny tylko słychać jak trzeczszy przy próbie wbicia biegu.Jedynie przy zagaszonym silniku da sie wrzucic te biegi i wtedy jak go odpale to da sie jechac ale wrzucanie kolejnych biegów jest dość oporowe.
Jedynie czego próbowałem to odpowietrzenie układu ale niestety nie przyniosło to żadnego rezultatu.Sprawdziłem również czy skrzynia biegów jet mokra na górze i okazuje się,że nie.Po za tym sprawdziłem czy wewnątrz auta jest jakiś płyn z pompy i niczego tam nie widać,tak wiec pompa chyba jest dobra.
tak więc moje pytanie jest takie,czy trzeba znowu wymienić wysprzęglik?Czy może może coś innego powoduje brak możliwości zmiany biegów?

rafald86 - 2012-05-13 13:07:07

Czytaj ten wątek

Forum Alfa Romeo 156: sprzedam alfa romeo 156

Ostatni post:

Witam!! do sprzedania Alfa Romeo 156!! szczegóły na allegro na aukcji nr 578535357

pozdrawiam

airwisnia82 - 2012-01-17 23:04:22

Czytaj ten wątek

Forum Alfa Romeo 156: problemy z elektroniką

Ostatni post:

mam problem z elektroniką ,auto jeśli jest zimny silnik nie wchodzi na obroty,
mam automatyczną skrzynie przełączniki w kierownicy,czasami nie mogę włączc bieów
najczęsciej wstecznego,kontrolka wrzuconego biegu miga,jest też tak , ze rozrusznik
wogóle nie chce załapac proszę o informacje i pomoc co z tym zrobic
edyta

edyta - 2012-01-17 22:54:50

Czytaj ten wątek

Forum Alfa Romeo 156: odkodowanie radia

Liczba wszystkich odpowiedzi: 2

Ostatni post:

czy ktoś może mi powiedzieć jak się odblokowuje radio?
po wizycie u mechanika, podczas której miałam odłączony akumulator, radio nie włącza się. Znam kod, ale nie mam zielonego pojęcia jak go wstukać. Jaki guzik (albo guziki) muszę wcisnąć dodatkowo?

kasia - 2010-12-22 21:19:05

Czytaj ten wątek

Forum Alfa Romeo 156: Alfa 4x4

Ostatni post:

Bardzo praktyczne i fajne autko. Zarówno na wypad poza
miasto, w góry. Zimą jeździ sie bajecznie. Jest także bardzo
reprezentacyjna mimo nadwozia kombi. Zwara na siebie uwagę
na miejskich szlakach warszawy. Polecam!

Mirek - 2009-11-01 22:33:42

Czytaj ten wątek

Forum Alfa Romeo 156: Alfa Romeo 156: Pojeździć Alfą 156

Liczba wszystkich odpowiedzi: 2

Ostatni post:

Jeżdżę Alfą 156 1.8 SPARK
Przyjemność i Komfort jazdy - rewelacja.
Jedyny mankament to dość sztywne zawieszenie i cóż - na naszych
drogach bywa to trochę przykre.
Ale trudno winić za to samochód... ;-)

Siddh - 2009-08-03 17:23:14

Czytaj ten wątek

Forum Alfa Romeo 156: Alfa Romeo 156 Crosswagon Q4

Ostatni post:

super samochodzik naprawde dynamiczny wygodny szybko wielo funkcjonaly i zaddko spotykany w polsce

xxxxx - 2009-01-17 16:57:25

Czytaj ten wątek

Dodaj swój wątek Przejdź do Forum Alfa Romeo 156

Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2014